Czym kierować się przy wyborze usługi transportu medycznego?

/ / Ampera

Transport medyczny to nie tylko sama usługa przewozu z punktu A do punktu B,  ale w dużej mierze opieka nad pacjentem w trakcie podróży. W zależności od stopnia niepełnosprawności lub zaawansowania choroby , podróżowanie transportem miejskim lub osobowym może zaowocować przykrymi konsekwencjami, dlatego warto skorzystać z usług firm, zajmujących się specjalistycznym transportem pacjentów

Decyzję o wyborze firmy, która zrealizuje transport bliskiej nam osoby czy też nas samych warto podjąć mając pełną świadomość tego czego powinniśmy oczekiwać i co powinniśmy mieć zagwarantowane dlatego przed wybraniem wykonawcy usługi warto zorientować się w kilku kwestiach:

  • Czy firma wykonująca usługę wystawi nam fakturę za usługę?
  • Jaki jest zakres ubezpieczenia działalności?
  • Czy przedsiębiorca jest wpisany do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą?
  • Czy kadra pracownicza to ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy KPP czy też ludzie nie mający żadnej podstawowej wiedzy medycznej?
  • Jakim ambulansem ma być wykonany przewóz – rok produkcji, przebieg, wyposażenie (poprawne dzialanie klimatyzacji/ogrzewania przedzialu medycznego, rodzaj zawieszenia), zakres ubezpieczeń komunikacyjnych.
  • Jaka jest ilość ambulansów w firmie – czy w razie awarii/kolizji firma jest w stanie zapewnić sprawnie kolejny środek transportu.
  • Jakie jest wyposażenie ambulansu – czy ambulans posiada odpowiednie wyposażenie pozwalające zapewnić kompleksową usługę transportu oraz opieki nad pacjentem?
  • Jakie jest doświadczenie firmy oraz jej pracowników związane z realizacją usług transportu medycznego – warto poprosić o referencje jeśli mamy wątpliwości.
  • Jaki jest czas gotowości do wyjazdu? Czy firma jest w stanie elastycznie dopasować się do naszego zlecenia?

My działając jako Podmiot leczniczy, zapewniamy najwyższy standard usług. 

Dzięki współpracy z uznanym serwisem samochodowym firmy BILEX, mamy gwarancję, że nasze pojazdy stale są w jak najlepszym stanie technicznym. 

Trwałe relacje z pacjentami wynikają z zapewnionego przez nasz personel poczucia bezpieczeństwa. 

Zanim pochopnie zdecydujecie się Państwo na wykonawcę oferującego tylko niską cenę swoich usług, może jednak warto byłoby zgłębić temat i podjąć świadomą decyzję.