ROWERZYŚCI NA POMOC DZIECIOM „KRWINKI”

/ / Bez kategorii

Zamieniliśmy kilometry na złotówki żeby pomóc chorym dzieciom! Kwotę, odpowiadającą ilości przejechanych kilometrów, postanowiliśmy ofiarować na rzecz Podopiecznych Fundacji „Krwinka”. W ten sposób „wykręciliśmy” prawie 1800 złotych w formie darowizny finansowej dla dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi.

W charytatywnej zabawie wzięło udział pięć osób: Zarząd i pracownicy firmy Ampera. Prezesi Zarządu, Dariusz Chudobiński i Konrad Misiak, przyjechali rowerami w środę (22.07) do biura Fundacji „Krwinka” przy ul. Rewolucji 1905 r nr 9 w Łodzi, by osobiście przekazać symboliczny czek na zgromadzoną kwotę. – Jesteśmy zaszczyceni, że Państwo wybraliście właśnie nas spośród grona licznych organizacji pomocowych – przywitała nas Elżbieta Budny, Prezes Zarządu Fundacji „Krwinka”. – Te pieniądze bardzo przydadzą się dzieciom, walczącym z chorobami nowotworowymi, które już od niedzieli wybierają się z nami na turnus rehabilitacyjny w podłódzkim Rogowie.

Jak wyjaśnił Dariusz Chudobiński, Prezes Zarządu firmy Ampera, celem rowerowej zabawy było przekazanie darowizny na rzecz fundacji o łódzkich korzeniach. W podjęciu decyzji o wybraniu „Krwinki” zdecydował też profil jej działania, bliski codziennej aktywności Ampery.

Akcja w firmie Ampera rozpoczęła się w maju, po powrocie pracowników do biura z pracy zdalnej, dyktowanej epidemią COVID-19. Przez cały czerwiec, jeżdżąc do pracy i wracając z niej rowerami, uczestnicy zabawy kontrolowali ilość przejechanych kilometrów za pomocą aplikacji elektronicznej. Rywalizacja z kolegami o jak najdłuższy dystans szybko przerodziła się w szlachetne działanie. – W przyszłości chcemy podejmować więcej takich wyzwań!

Jeśli tak jak my chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę dobroczynności wystarczy kliknąć https://www.krwinka.org/darowizna